
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22.1 mm |
| Width | 12.57 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Efficiency | 93 % |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 1.2 V to 5.5 V |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$19.55253
Ext.Price$19.55253
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $19.55253 | $19.55253 |
| 10 | $18.94515 | $189.45150 |
| 25 | $18.35677 | $458.91925 |
